gototopgototop

معرفی تازه های نشر

دیوان شهاب نیریزی به تصحیح مختار کمیلی منتشر شد. این کتاب به همت بنیاد فارس شناسی به بازار کتاب عرضه شده است. در سخن نخست این کتاب می خوانیم:

 

ادامه مطلب...

اوقات شرعینقشه هواشناسی فارس

نقشه گردشگری فارس

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterکل بازدیدها513555
 8 مهمان حاضر

اهدای عضو اهدای زندگی

رسانه ها: خبرگزاری شبستان
خبرگزاری تخصصی حوزه دیناستقرار ارزش‌ های اسلامی باید مورد توجه بنیاد فارس ‌شناسی قرار گیرد PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری شبستان

کد خبر : ۱۵۸۶۵۱ ۱۳ : ۲۴  - ۱۳۹۱/۵/۱۳ سرويس : فارس

معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس ضمن اعلام حمایت مجموعه مدیریتی استان فارس در جهت تحقق اهداف بنیاد فارس شناسی، تاکید کرد: استقرار ارزش‌ های اسلامی باید مورد توجه بنیاد فارس ‌شناسی قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از فارس، دکتر کمال فیروزآبادی، معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس روز گذشته (12مرداد) در آیین تودیع و معارفه مدیرعامل بنیاد فارس شناسی در شیراز گفت: بنیاد فارس‌ شناسی باید تلاش کند تا جنبه‌ های فرهنگی، سیاسی، تاریخی، اجتماعی، اقتصادی و جغرافیایی در زمینه‌ های مختلف باستان ‌شناختی، مردم شناختی، مذهبی، ادبی، هنری، معماری، علمی و فلسفی را به‌ خوبی بشناسد.

ادامه مطلب...
 
کنگره بین المللی سلمان فارسی به میزبانی شهرستان کازرون برگزار می شود PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری شبستان

کد خبر : ۵۹۱۳۴
سرويس: شبستان فارس - 23 مرداد 1389

رئیس بنیاد فارس شناسی از برگزاری کنگره بین المللی سلمان فارسی نیمه دوم سالجاری در کازرون خبر داد و گفت: این کنگره با هدف شناخت هر چه عمیق تر ابعاد گوناگون وجودی صحابه بزرگ پیامبر اسلام (ص) برپا می شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از فارس، علی اکبر صفی پور، رئیس بنیاد فارس شناسی امروز (23مرداد) در جمع خبرنگاران گفت: پیرو برگزاری موفق کنگره بین المللی استاد میرزا احمد نی ریزی که با همکاری مشترک اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و تعدادی از سازمان های اجرایی و فرهنگی استان و کشور با محوریت بنیاد فارس شناسی در جدیدترین اقدام، تفاهم نامه برگزاری گنکره بین المللی سلمان فارسی میان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد فارسی شناسی امضا شد.

 

ادامه مطلب...
 
عکاسان خبری، مظلومان جامعه رسانه PDF چاپ نامه الکترونیک
رسانه ها - بازتاب / خبرگزاری شبستان

کد خبر : ۵۷۴۵۶
سرويس : شبستان فارس - 16 مرداد 1389

در میان قشر رسانه به جرات می توان گفت؛ عکاسان خبری مظلوم ترینند، چه از جهت حقوقی چه از جهت امنیت و سختی کار ...

کارش قبلا با فیلم، چاپ و ظهور بود، امروزه به مدد تکنولوژی کارش آسان تر که نه، ولی بهتر شده است، دیگر نمی خواهد برای یک عکس به لابراتوار برود، تا سوژه تمام شد یک لپ تاپ و مموری و فتوشاپ، به زبان آسان می آید، بخواهی از بین صدها عکس برترین هایش را انتخاب کنی، برنامه عادی باشد استرس کمتری وجود دارد، امان از روزی که یکی از بزرگان کشوری یا لشکری سر و کله اش توی حوزه استحفاظی یک عکاس پیدا شود، از چند روز قبلش باید آماده باش باشی، دوربین را به حفاظت بسپاری برای چک و خنثی، از سر مراسم هم نگو که با دوربین های خودخواه صدا و سیما و برخی محافظان برای یک شات عکس بهتر درگیر می شوی، بعد از برنامه هم باید سریع تر از دیگران عکساهایت روی سایت باشد که تهران ایراد نگیرد؛ این ها دردسرهای یک عکاس خبری است، یکی از آنان می گوید: "افتخارما اینست که در غم و شادی مردم در کنارشان هستیم."؛

ادامه مطلب...
 
روز خبرنگار، روز انسان های آزاده اما دردمند PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری شبستان

کد خبر : ۵۷۰۲۳
سرويس : شبستان فارس - 15 مرداد 1389

خیلی ها می گویند روزخبرنگار روز بزرگی است که اهل قلم و بیان باید به آن افتخار کنند، می گویند این روز، روز انسان هایی است که در کمال حریت و آزادگی تا پای جان می کوشند، روز بندگان صالح خداست شاید هم چنین باشد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از فارس، هر کدامشان با یک خودکار و یک مشت کاغذ، ابزار کارشان حداقل همین هاست، بعضی هم علاوه بر اینها صدا را ضبط و آرشیو می کنند، خیلی هایشان اسیر این کارند، بعضی هم از روی عشق کار می کنند، مگر می توان با عشق در این کولاک گرانی گذران زندگی کرد، حساب آنهایی که در این کار اسیر شده اند سواست، بعضی را می شناسم که بریده اند، هیچ روزی روز آنها نیست حتی روز خودشان، عید و شهادت هم ندارد باید سرکار باشند، برای اطلاع رسانی؛

سرعت انتقال اطلاعات امروزه بیش از گذشته است و جایی برای استراحت نیست، یکی از خبرنگاران می گوید: "شکی نیست که خبرنگاری و خبرنگاران نقش مهمی در توسعه جامعه در زمینه های مختلف دارند"، این فقط نظر یکی از آنهاست، خیلی ها پول دادند برای زمین و خانه، اما از این میان فقط اقساط نصیبشان شد، مجمعی هم نیست که کاملا از آنان حمایت کند، هر ساله مسئولان در روز این قشر زحمت کش خبر از رفع مشکل بیمه و مسکن می دهند، اما فردایش فقط تیترهای روزنامه ها یادی از این حرف ها می کنند و مسئولان آن را به خاطرات تاریخ می سپارند.

ادامه مطلب...
 
مجموعه نفیس نورانی وصال در شیراز رونمایی شد PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری شبستان

کد خبر :  ۵۴۸۶۳
سرويس : شبستان فارس - 05 مرداد 1389

گزارش تصویری: رونمایی از تابلو نقاشی کمال الملک در شیراز

آیین رونمایی از مجموعه نفیس نورانی وصال با حضور مشاور فرهنگی رئیس جمهوری و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، مدیران استانی، فرهیختگان و اساتید دانشگاه در شیراز برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری شبستان از فارس، این مجموعه که متشکل از یکصد و 77 نوع میراث گرانبها و جزیی از مجموعه بزرگ نفیس خاندان وصال شیرازی است، شامل تابلو های نقاشی، انواع دست خط، خوشنویسی، مرقعات، اسناد، نسخ خطی و دست نوشته ها، قلمدان و سایر اشیای قابل نگه داری در مرکز اسناد ملی استان فارس است.

ادامه مطلب...
 
نمایشگاه عکس پانوراما در شیراز برپا شد PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری شبستان

عکس پانوراماکد خبر :  ۵۳۹۷۴

سرويس : شبستان فارس - 02 مرداد 1389

نمایشگاه عکس پانوراما شیراز اثر هنرمند شیرازی با عنوان 'خال رخ' در مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس برپا شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از فارس، دکترعلی اکبر صفی پور، رییس مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس در حاشیه بازدید از این نمایشگاه در جمع خبرنگاران گفت: آرشیو ملی فارس و بنیاد فارس شناسی وظیفه شناخت و شناساندن فارس را بر عهده دارد و این درحالی است که قرارنیست فقط آنچه از گذشته بر جا مانده است برای معرفی فارس ارائه شود و لذا باید تولیدات جدید با بهره گیری از فناوری های نوین در عرصه هنر برای معرفی فارس و شیراز داشته باشیم تا بتواند جذابیت و زیبایی آثار فارس و شیراز را بیش از پیش جلوه گر کند تا علاقه مندان به فارس و تاریخ فارس در داخل و خارج از کشور بتوانند با دیدن آنها به این استان دعوت شوند.

ادامه مطلب...
 
ماموریت سازمان اسناد و کتابخانه ملی صرفا جمع آوری اشیا و منابع نیست PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری شبستان

کد خبر :  ۵۴۶۶۰

سرويس : شبستان فارس - 05 مرداد 1389

به گزارش خبرگزاری شبستان از فارس، دکتر اسحاق صلاحی، مشاور فرهنگی رئیس جمهوری و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران در آیین رونمایی از مجموعه نفیس نورانی وصال در شیراز گفت: از وظایف اصلی ما جمع آوری چنین میراث های گران بهای این سرزمین مقدس بوده که متعلق به این فرهنگ و این ملت است بنابراین تمام تلاش ما این است که اسنادی که به هر دلیلی به یغما رفته را جمع آوری و نگهداری کنیم.

وی با تاکید بر اینکه رسالت ما در سازمان اسناد و کتابخانه ملی، 2 بعد جمع آوری و حفظ میراث گرانبها و احیای آن برای این نسل است، افزود: ماموریت های سازمان اسناد، خلق میراث گرانبهای ملت برای نسل های بعدی است که این ماموریت مهم تر از رسالت اول است زیرا ما نمی توانیم برای همیشه و قرون متمادی فقط بگوییم که بودیم بلکه باید بگوییم که هستیم این تحقق این مهم، همت مضاعف در این عرصه را می طلبد.

 

ادامه مطلب...
 
معاون رييس جمهور: مفاخر ايران به عنوان ميراث معنوي بشر مطرح هستند PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری شبستان

کد خبر : 89072009493937

سرويس : شبستان فارس - 20 مهر 1389

معاون رييس جمهور ورييس سازمان ميراث فرهنگي كشور گفت: مفاخر ايران درتمام حوزه هاي علمي، ديني و ادبي به عنوان ميراث معنوي بشر مطرح هستند. به گزارش خبرگزاري شبستان از شيراز، حميد بقايي، معاون رييس جمهور شامگاه "19مهر" در آيين گراميداشت يادروز حافظ در جوار آرامگاه اين شاعر بلندآوازه گفت: مفاخر ايران در تمام حوزه هاي علمي، ادبي، ديني و تاريخي به عنوان ميراث معنوي بشر مطرح هستند و ملت ايران در توسعه فرهنگ و تمدن، اثرگذارترين ملت بوده كه در اين ميان شاعران جايگاه و نقش ويژه اي دارند.

معاون رييس جمهور ادامه داد: شاعران با به كارگيري كلمات در قالبي دلنشين فرهنگ، دين و اخلاق را در جان آدمي مي دمند و نقش اصلي در انتقال مفاهيم انساني اعصار دارند.

ادامه مطلب...
 
نمايشگاه "حافظ قرآن" در شيراز افتتاح شد PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری شبستان

کد خبر : 89071817473201

سرويس : شبستان فارس - 18 مهر 1389

نمايشگاه "حافظ قرآن" با حضور معاون سياسي امنيتي استانداري فارس در شيراز افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاري شبستان از شيراز، دكتر حامد دهقانان، معاون سياسي امنيتي استانداري فارس عصر امروز "18مهر" در حاشيه افتتاح نمايشگاه آثار هنري خط و نقاشي هنرمندان فارس كه با عنوان "حافظ قرآن" برگزار شده بود به خبرنگاران گفت: اكنون سياستگذاري فرهنگي استان به سمت نگاه عميق به حوزه فرهنگ است و براي نيل به اين هدف بايد قطار فرهنگ در استان بايد ناظر بر توليد باشد.

ادامه مطلب...
 
<< ابتدا < قبلی 1 2 3 4 5 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 5