gototopgototop

همایش ها و نششست ها

معرفی تازه های نشر

نقشه هواشناسی فارس

نقشه گردشگری فارس

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterکل بازدیدها764410
 51 مهمان حاضر

اهدای عضو اهدای زندگی

مراسم رونمایی از کتاب "استهبان" باحضور دکتر طبیعی PDF چاپ نامه الکترونیک
اخبار و رویدادها

مراسم رونمایی از کتاب "استهبان" باحضور دکتر طبیعی

منصور طبیعی در مراسم رونمایی از کتاب "جامعه و فرهنگ شهر استهبان" اظهار داشت: هدف بنیاد فارس‌شناسی، شناساندن فرهنگ استان به همگان است که در این مسیردست نیاز به سوی شهرستان‌ها داریم.

مدیر بنیاد فارس‌شناسی ادامه داد: این نهاد از سال 72 در مسیر شناساندن فرهنگ غنی استان فارس شروع به فعالیت کرده و در طول این مدت تاکنون بیش از 160جلد کتاب در زمینه فرهنگ، آداب و رسوم، تاریخ استان به چاپ رسیده است.

وی افزود: در میان کتاب‌هایی که به چاپ رسیده است، دو کتاب ویژگی خاص دارد یکی کتاب «ممسنی در گذر تاریخ» و دوم کتاب «جامعه و فرهنگ استهبان» که هردو با نگاه جامعه‌شناسی نوشته شده است.

طبیعی با اشاره به اهمیت چاپ کتاب در هر شهرستان و معرفی فرهنگ آن جامعه، بیان کرد: هر کتابی که چاپ می‌شود تولید یک موجود جدید است، موجودی که جدا از شما است چرا که حیات انسان به پایان می‌رسد اما حیات کتاب هیچ‌وقت به پایان نمی‌رسد.

مدیر بنیاد فارس‌شناسی با اشاره به اینکه تولید کتاب به معنای تولید اندیشه بوده و ما را ماندگار می‌کند، گفت: همیشه یک کتاب به معنای خالی بودن از نقد و انتقاد نیست چرا که نقد به معنای جدی گرفتن اندیشه نویسنده است.

وی افزود: اندیشه زمانی که گسترده شود تبدیل به یک رویداد فرهنگی می‌شود و رمزتاثیرگذاری آن تبدیل شدن به یک جریان فرهنگی است.

در ادامه حجت‌الاسلام مصطفی خاوری امام جمعه استهبان اظهار داشت: چاپ کتاب استهبان با موضوع فرهنگ و جامعه این شهرستان کار بسیار ارزشمند و تاثیرگذاری است.

وی افزود: کسانی که از استهبان می‌روند و در پست‌های استانی و کشوری قرار می‌گیرند، متاسفانه عده‌ای از آنان آب و خاک و شهر خود را فراموش می‌کنند و حتی پسوند اصطهباناتی را از فامیلی خود حذف کرده که فراموش کردن شهر خود کار درستی نیست.

امام جمعه استهبان ادامه داد: کسانی که به شهر خودشان لطف دارند در هر پست و مقامی که باشند آب و خاک خودشان را فراموش نمی‌کنند.

امیدکیامرث رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان استهبان نیز در سخنانی در خصوص فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی، اظهار داشت: بی‌توجهی به کتاب و کتاب‌خوانی یک بیماری فرهنگی است که ضربه‌های سهمگینی به پیکیره کشور وارد کرده است.

وی افزود: مراسم رونمایی از کتاب استهبان با هدف معرفی این شهرستان به عنوان نامزد پایتخت کتاب کشور و تجلیل از حامیان و پژوهشگران عرصه کتاب و کتاب‌خوانی برگزار شده است.

در پایان این مراسم از کتاب «جامعه و فرهنگ شهر استهبان» نوشته علی‌اصغر مقدس با حضور مدیرعامل بنیاد فارس‌شناسی و مسوولان محلی رونمایی شد.

 

روابط عمومی

پیوند ها

پایگاه اطلاع رسانی حرم مطهر احمدی شاه چراغ (ع)
پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت اله ایمانی
پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس
مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس
میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس

خبرگزاری جمهوری اسلامی
خبرگزاری دانشجویان ایران
خبرگزاری مهر
خبرگزاری کتاب ایران
خبرگزاری شبستان

روزنامه خبر جنوب
روزنامه بین المللی نیم نگاه
روزنامه عصر مردم
روزنامه سبحان
سایت مطبوعات فارس

اداره کل کتابخانه های عمومی فارس
حوزه هنری فارس
نقد کتاب فارس

مرکز جهرم شناسی
شیراز تجارت