gototopgototop

همایش ها و نششست ها

معرفی تازه های نشر

جدیدترین اثر بنیادفارس شناسی با عنوان " استهبان " منتشر شد

ادامه مطلب...

اوقات شرعینقشه هواشناسی فارس

نقشه گردشگری فارس

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterکل بازدیدها760250
 21 مهمان حاضر

اهدای عضو اهدای زندگی

دستغیب: اعتبارات فرهنگی باید بامحوریت سومین حرم اهل بیت (ع) صورت گیرد PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری شبستان

کد خبر :  89013113331969

سرويس : شبستان فارس - 31 فروردین 1389

نماینده مردم شیراز در خانه ملت گفت: اعتبارات فرهنگی باید با محوریت سومین حرم اهل بیت (ع) صورت گیرد و تخصیص داده شود. به گزارش خبرگزاری شبستان از شیراز٬ دکتر سید احمدرضا دستغیب٬ نایب رییس کمسیون فرهنگی مجلس هشتم شورای اسلامی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس گفت: نباید همانند سال گذشته و سال قبل تر از آن شاهد عدم حضور و تلاش مدیران فرهنگی فارس برای جذب اعتبارات در مجلس باشیم.

وی با تاکید بر اینکه مدیران استان امسال باید در جذب اعتبارات تلاش بیشتری داشته باشند گفت:در سطح استان همه نیروها باید همت خود را برای ارتقای شاخص های فرهنگی بگارگیرند دیگر زمان حرف های پراکنده، تعنه ها و تخریب ها نیست.

دکتر دستغیب اضافه کرد: همه نیروهای انقلاب هستند باید بیایند و از این حرکت جهادی شروع شده در استان حمایت کنند تا شاهد رشد شاخص های فرهنگی باشیم.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در بخشی از سخنان خود به لایحه بودجه سال 89 و اعتبارات فرهنگی استان فارس اشاره کرد و افزود: آنچه در لایحه برای اعتبارات فرهنگی استان فارس پیش بینی شده 100 میلیارد تومان است که با رایزنی های صورت گرفته با رئیس جمهور بدنبال جذب 50میلیارد تومان اعتبار دیگر فرهنگی هستیم.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: ساز و کار هزینه کرد اعتبار فرهنگی در استان فارس باید در استان مشخص شود و با محوریت عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) صورت گیرد و تخصیص داده شود که این نیازمند سامانه خاصی است.

وی افزود: بیش از آن چیزی که نگاه ما به آن عدد 100 میلیارد تومانی باشد باید نگاه ما به اعتبارات کلان و بزرگی باشد که امسال در اختیار وزارتخانه ها قرار گرفته است.

عضو فراکسیون جوانان مجلس تصریح کرد: جذب اعتبارات فرهنگی در استان فارس باید به گونه ای باشد که با تاثیرگذاری، ماندگاری و ارتباط معنا دار پس از گذشت پنج سال شاهد تغییر، تحول و رشد قابل توجهی در فرهنگ استان باشیم.

دکتر دستغیب به مدیران فرهنگی استان اطمینان داد تا از آن ها برای پیگیری بودجه های وزارت خانه ها حمایت می کند.

نماینده اول مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی از دستگاه هایی که توان جذب اعتبار دارند خواست: نسبت به اعتبارات استان نگاه خاص نداشته باشند و اولویت ها این اعتبارات را به توسعه حرم های مطهر، مصلاها، حوزه های علمیه، مساجد و تشکل های فرهنگی، بسیج و پایگاه های مقاومت و همچنین طرح هایی بکارگیرند که مغفول مانده است.

بنا بر اعلام دفتر نماینده اول مردم شیراز٬ نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس از متولیان فرهنگی در استان فارس خواست : پس از ابلاغ اعتبارات امسال، جایگاه استان فارس در اختصاص اعتبارات را نسبت به سایر استان ها را مورد بررسی قرار داده و اعلام کنند که در صورت کاهش اعتبارات این موضوع پیگیری شود.

وی گفت: استاندار فارس نیز باید با برنامه ریزی سازمان هایی را که اعتبارات خود را بطور مقایسه ای اعلام کرده و بدنبال جذب اعتبارات کسر شده هستند را تشویق کند تا به حد متعادل در اعتبارت برسیم.