gototopgototop

همایش ها و نششست ها

معرفی تازه های نشر

جدیدترین اثر بنیادفارس شناسی با عنوان " استهبان " منتشر شد

ادامه مطلب...

اوقات شرعینقشه هواشناسی فارس

نقشه گردشگری فارس

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterکل بازدیدها760250
 5 مهمان حاضر

اهدای عضو اهدای زندگی

دکتر اشعری: ناشران استان فارس بايد نگاه برون مرزی داشته باشند PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری شبستان

کد خبر : 89020616244377

سرويس : شبستان فارس - 6 اردیبهشت 1389

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی و مشاور فرهنگی رئیس جمهور بر ضرورت ایجاد نگاه برون مرزی در بین ناشران استان فارس تاکید کرد.
به گزارش خبرگزاری شبستان از شیراز، دکتر علی اکبر اشعری، مشاور فرهنگی رییس جمهور امروز "6 اردیبهشت" در حاشیه همایش "نقش ناشران استان در کتابخانه ملی" در جمع خبرنگاران افزود: ناشران استان فارس عملکرد خوبی از خود بر جای گذاشته اند و در همه نمایشگاه ها نیز عملکرد آنها تاثیر گذار بوده است اما می توانند نگاه برون مرزی نیز داشته باشند.

وی با اشاره به تاثیرات تعامل ناشران استان با مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان فارس نیز بیان کرد: ایجاد مرکز اسناد و کتابخانه ملی مرکز فارس و فعالیت هایی که این مرکز دارد می تواند در سطح روابط این دو بخش تاثیرات مطلوبی را بر جای گذارد.
رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی با اشاره به اینکه در مرکز فارس سعی شده منابع حوزه فارس شناسی جمع آوری شود، افزود: در این خصوص سعی می شود تمامی محصولاتی که در نقاط مختلف در مورد فارس تالیف شده برای مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان فارس جمع آوری شود و در این راستا از فرهیختگان می خواهیم که در شناسایی منابع موجود در این حوزه مرکز اسناد و کتابخانه ملی مرکز فارس را یاری دهند.

علی اکبر اشعری ضمن اشاره به اینکه به مرور امکانات این کتابخانه نیز افزایش می یابد، افزود: برای رعایت حقوق ناشران و مولفان نیز هرکتاب از هر مولفی که به صورت تمام متن در این پایگاه قرارمی گیرد از خود مولف نیز اجازه گرفته می شود و با این کار قصد داریم در همان ابتدا التزام به قانون را به همه گوشزد کنیم.
وی خاطرنشان کرد: این کتابخانه همزمان با تهران در استان هایی که مرکز اسناد و کتابخانه ملی نمایندگی دارد از جمله استان فارس نیز افتتاح می شود.
رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی و مشاور فرهنگی رییس جمهور در مورد چگونگی تعامل ناشران و مولفان با کتابخانه ملی و روند کاهش دغدغه های این اقشار نیز بیان کرد: به عنوان مشاور رئیس جمهور تلاش می کنم دغدغه های ناشران و مولفان را با ارائه پیشنهادهایی به مراکز قانون گذار و تصویب ضوابط کاهش دهیم.

اشعری با اشاره به اینکه اخیرا شورای عالی انقلاب فرهنگی ضوابط نشر را نیز تدوین کرد افزود: در این خصوص ما نیز پیشنهاداتی خوبی را ارائه دادیم که با تاکید رئیس جمهور همه آنها به تصویب رسیده و در نمایشگاه کتاب میزگردی برگزار می شود که در آن ضوابط را تشریح خواهیم کرد.
وی از این اقدام به عنوان قدمی موثر برای سرعت کار نشر و امنیت خاطر ناشران و نویسندگان یاد کرد.
رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی در پاسخ به سئوال دیگری پیرامون مراسم سالگرد تاسیس کتابخانه و مرکز اسناد نیز بیان کرد: برای این سالگرد نیز همایشی با عنوان آرشیو برای همه پیش بینی شده است.