gototopgototop

همایش ها و نششست ها

معرفی تازه های نشر

دیوان شهاب نیریزی به تصحیح مختار کمیلی منتشر شد. این کتاب به همت بنیاد فارس شناسی به بازار کتاب عرضه شده است. در سخن نخست این کتاب می خوانیم:

 

ادامه مطلب...

اوقات شرعینقشه هواشناسی فارس

نقشه گردشگری فارس

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterکل بازدیدها616351
 17 مهمان حاضر

اهدای عضو اهدای زندگی

تبریک سال نو PDF چاپ نامه الکترونیک
اخبار و رویدادها

 

Image result for ‫تبریک سال نو‬‎

 
فراخون مقاله PDF چاپ نامه الکترونیک
اخبار و رویدادها

فراخون مقاله

بنیاد فارس شناسی در نظر دارد که با همکاری انجمن جامعه‌شناسی ایران، یک شماره از فصلنامه علمی پژوهشی «مجله انجمن جامعه‌شناسی ایران» با موضوع فارس منتشر نماید. در این راستا از اساتید، دانشجویان، محققان و پژوهشگران دعوت می‌شود تا مقالات علمی و پژوهشی خود پیرامون مسائل اجتماعی فارس تا تاریخ 1395/10/1 ارسال نمایند. مقالات، پس از داوری در مجله علمی و پژوهشی انجمن جامعه شناسی ایران منتشر خواهد گردید و دیگر مقالات در صورت تأیید داوران، در نشریه فارس شناخت منتشر خواهند شد.

لطفاً از ارسال مستقیم مقاله به سایت انجمن جامعه‌شناسی خودداری فرمایید. تنها مقالاتی مورد بررسی قرار می گیرند که به پست الکترونیکی بنیاد فارس‌شناسی این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید ارسال شده باشند.

 
مصاحبه مدیر بنیاد فارس شناسی با خبر جنوب درباره انتشار فارس شناخت PDF چاپ نامه الکترونیک
اخبار و رویدادها

مدیر بنیاد فارس شناسی در مصاحبه ای که در 18 مهرماه 1395 با روزنامه خبر جنوب داشت، از انتشار دوباره نشریه فارس شناخت خبر داد. او ضمن معرفی مقالات این شماره نشریه که به موضوع میراث مادی و معنوی فارس پرداخته است، گفت: در دوره های پیشین انتشار فارس شناخت ، تلاش جدی در جهت بررسی شرایط فارس از زاویه های گوناگون صورت گرفته که در دوره جدید نیز کوشش خواهد شد تا گامی دیگر در راستای شناسایی و معرفی فارس و فرهنگ این استان به مخاطبان برداشته شود. دکتر منصور طبیعی با اشاره به اینکه شماره جدید نشریه به موضوع میراث مادی و معنوی فارس پرداخته است توضیح داد که تلاش شده است تا مطالب تازه ماخوذ از تحقیقات متاخر در قالب مقالات علمی گرد هم آدند و به مخاطبان عرضه گردد.

 

 

 
مصاحبه مدیر عامل بنیاد فارس شناسی با روزنامه خبر جنوب PDF چاپ نامه الکترونیک
اخبار و رویدادها

مورخ 1395/5/12 مصاحبه مدیر عامل بنیاد فارس شناسی با روزنامه خبر جنوب منتشر گردید. مشروح این مصاحبه به همراه لینک اصلی آن را در زیر می خوانید:

مدیر عامل بنیاد فارس شناسی با بیان این که این بنیاد در حال حاضر انتشار چند کتاب پژوهشی را در دستور کار دارد، از چاپ مجدد مجله "فارس شناخت" تا پایان تابستان جاری خبر داد و گفت : مجموعه مقالات این شماره مجله آماده شده و در مرحله ویراستاری قرار دارد که با انجام مراحل ویراستاری و فنی کار، نهایتا تا تابستان جاری شاهد انتشار شماره جدید مجله فارس شناخت خواهیم بود.

ادامه مطلب...
 
وجود بيشترين آب انبار وقفي در استان فارس PDF چاپ نامه الکترونیک
اخبار و رویدادها


استان فارس با داشتن 2 هزار و 132 آب انبار وقفي، بيشترين تعداد وقفيات آبي در كشور را به خوداختصاص داده است. علي اكبر جعفريان تصريح كرد: لارستان با 871 آب انبار بيشترين آب انبار وقفي را به خود اختصاص داده است.وي با اشاره به نقش و اهميت آب انبارها در تامين آب شرب مردم اظهار داشت: با توجه به موقعيت جغرافيايي اين شهرستان ها، اين آب انبارها نقش بسزايي در تامين آب شرب مورد نياز مردم منطقه داشته اند و در بعضي مناطق روستايي جهت زمين هاي كشاورزي مورد استفاده قرار مي گيرد.

ادامه مطلب...
 
کشف آب انبار قاجاری در شیراز PDF چاپ نامه الکترونیک
اخبار و رویدادها

به گزارش خبرگزاری ایرنا یک آب انبار قاجاری  در شهرک آرین شیراز کشف شده است که به زودی با توجه به ارزش بنا و ویژگی های معماری که دارد پرونده ثبتی آن تهیه و تکمیل می شود.
او با تاکید بر لزوم حفاظت از این بنای تاریخی افزود: شکی نیست اثر مکشوفه دارای ارزش تاریخی است و باید تمامی ضوابط میراث فرهنگی برای این اثر رعایت شود.

اصل خبر

 
انتشار ملک سلیمان، جستار در آموزش ها و نهادهای آموزشی فارس PDF چاپ نامه الکترونیک
اخبار و رویدادها

به گزارش روابط عمومی بنیاد فارس شناسی کتاب "ملک سلیمان، جستار در آموزش ها و نهادهای آموزشی فارس در سده های  نخستین اسلامی" به قلم سید محمد جعفر شاه امیری منتشر شد. این کتاب که به همیت انتشارات نوید شیراز به زیور طبع آراسته شده است بیان اجمالی جغرافیای تاریخی سرزمین فارس و نگاهی گذرا به اوضاع سیاسی- اجتماعی آن، در جست و جوی بررسی وضعیت علمی و فرهنگی این اقلیم و آموزش ها و نهاد های آموزشی فعال آن از قبیل آتشکده ها، مساجد، مکتب خانه ها، مدارس، کتاب خانه ها و ... در دوره اسلامی تا عصر اتابکان است.

ادامه مطلب...
 
رونمایی از کتاب چکیده مقالات همایش تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران PDF چاپ نامه الکترونیک
اخبار و رویدادها

به گزارش روابط عمومی بنیاد فارس شناسی، دوشنبه مورخ 3 خرداد 1395، مراسم رونمایی از کتاب چکیده مقالات اولین همایش ملی علمی پژوهشی تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران با تمرکز بر میراث علوم انسانی و تحول گرایی در دانشگاه شیراز برگزار شد. در این مراسم جمعی از اساتید دانشگاه، فرهیختگان، علاقه مندان و دانشجویان انجام گرفت، مدیر بنیاد فارس شناسی در کنار دیگر برگزارکنندگان همایش حضور داشتند.


رونمایی از کتاب چکیده مقالات همایش تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران

 
رونمایی از کتاب دیوان شهاب نیریزی PDF چاپ نامه الکترونیک
اخبار و رویدادها

به گزارش روابط عمومی بنیاد فارس شناسی، پنج شنبه مورخ 30 اردیبهشت 1395، مراسم رونمایی از کتاب دیوان شهاب نیریزی برگزار شد. در این مراسم که در حضور جمعی از فرهیختگان و علاقه مندان ادبیات فارسی و فرهنگ و هنر فارس در شهر نیریز برگزار شد، مدیر بنیاد فارس شناسی و مصحح کتاب حضور داشتند.

رونمایی از کتاب دیوان شهاب نیریزی

 
<< ابتدا < قبلی 1 2 3 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 3