gototopgototop

همایش ها و نششست ها

معرفی تازه های نشر

جدیدترین اثر بنیادفارس شناسی با عنوان " استهبان " منتشر شد

ادامه مطلب...

اوقات شرعینقشه هواشناسی فارس

نقشه گردشگری فارس

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterکل بازدیدها762128
 112 مهمان حاضر

اهدای عضو اهدای زندگی

رونمایی از کتاب "جامعه و فرهنگ شهر استهبان" باحضور دکتر طبیعی PDF چاپ نامه الکترونیک
اخبار و رویدادها

انتشار بیش از 160 جلد کتاب در بنیاد فارس‌شناسی

مدیربنیاد فارس شناسی در مراسم رونمایی از کتاب"جامعه و فرهنگ شهراستهبان" گفت: بیش از 160 جلد کتاب از سال 72 تاکنون در بنیادفارس شناسی به چاپ رسیده است.

ادامه مطلب...
 
برگزاری آئین رونمایی از کتاب استهبان PDF چاپ نامه الکترونیک
اخبار و رویدادها

برگزاری آئین رونمایی از کتاب استهبان

آئین رونمایی از کتاب "استهبان جامعه و فرهنگ شهر" نوشته دکتر علی اصغر مقدس کاری از انتشارات بنیاد فارس شناسی روز پنجشنبه 20 تیرماه در تالار شمس اصطهباناتی با حضور مسئولین و عموم مردم برگزار میشود.

 
اجرای طرح «دولت قرآن» در بنیاد فارس شناسی PDF چاپ نامه الکترونیک
اخبار و رویدادها

اجرای طرح «دولت قرآن» در بنیاد فارس شناسی

رئیس بنیادفارس شناسی گفت: با توجه به تاکید امام جمعه شیراز بر اجرای طرح «دولت قرآن»، این طرح در اولویت برنامه‌های بنیادفارس شناسی قرار گرفته است.

ادامه مطلب...
 
عکس های مراسم رونمایی از کتاب محراب مسجد جامع نیریز PDF چاپ نامه الکترونیک
اخبار و رویدادها

عکس های مراسم رونمایی از کتاب محراب مسجد جامع نیریز


Image result for ‫کتاب محراب مسجد جامع نیریز‬‎

ادامه مطلب

 
عکس های مراسم رونمایی از کتاب محراب مسجد جامع نیریز PDF چاپ نامه الکترونیک
اخبار و رویدادها

عکس های مراسم رونمایی از کتاب محراب مسجد جامع نیریز


Image result for ‫کتاب محراب مسجد جامع نیریز‬‎


 

 
رونمایی از کتاب "محراب مسجد جامع" در نی ریز PDF چاپ نامه الکترونیک
اخبار و رویدادها

رونمایی از کتاب "محراب مسجد جامع" در نی ریز

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، طی مراسمی روز پنج شنبه 29 آذر ماه همزمان با بزرگداشت هفته پژوهش، کتاب" محراب مسجد جامع نی ریز" با حضور دکتر منصور طبیعی، رییس بنیاد فارس شناسی، مقامات شهرستانی، پژوهشگران و فرهنگوران در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نی ریز رونمایی شد..... ادامه مطلب

 
رونمایی از کتاب "محراب مسجد جامع" در نی ریز PDF چاپ نامه الکترونیک
اخبار و رویدادها

رونمایی از کتاب "محراب مسجد جامع" در نی ریز

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، طی مراسمی روز پنج شنبه 29 آذر ماه همزمان با بزرگداشت هفته پژوهش، کتاب" محراب مسجد جامع نی ریز" با حضور دکتر منصور طبیعی، رییس بنیاد فارس شناسی، مقامات شهرستانی، پژوهشگران و فرهنگوران در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نی ریز رونمایی شد..

در این آیین، منصور طبیعی، رییس بنیاد فارس‌شناسی، مسجد جامع کبیر را تاریخ نی‌ریز خواند و تلاش مؤلف کتاب برای ارائه برداشت علمی از سنگ‌نوشته و تزیینات گچ‌بری مسجد را مفید دانست و گفت: متاسفانه ما میزبان خوبی برای این مسجد در مقایسه با مسجد نصیرالملک شیراز نبوده‌ایم.

مختار کمیلی، پژوهشگر و عضو هیات علمی دانشگاه رفسنجان نیز اثر تاریخی بنای مسجد جامع کبیر را هویت شهر نی‌ریز دانست و کار نویسنده و پژوهشگر این کتاب را ستود.

محمدرضا امیری، فرماندار نی ریز هم در سخنانی محراب مسجد جامع کبیر را یکی از شاخص های هویت نی‌ریز خواند و اعلام آمادگی کرد تا با همکاری پژوهشگران و مراکز علمی برای طرح مرمت این مسجد بودجه و اعتبارات لازم را تامین نماید.

اعظم منزه، مؤلف کتاب «محراب مسجد جامع نی‌ریز» در پایان مراسم، با بیان این که کتاب حاضر حاصل پایان نامه کارشناسی ارشد من در دانشگاه تربیت مدرس تهران در سال 91 است، گفت: این کتاب پس از نگارش توسط میراث فرهنگی نی ریز به پژوهشگاه میراث فرهنگی تهران معرفی شد و پس از داوری ها توسط بنیاد فارس شناسی، به شکل کتاب، چاپ شد.

منزه ادامه داد: معماری محراب مسجد جامع کبیر نی ریز متعلق به دوره آل بویه در قرن 4 هجری قمری است که بیش از 1100 سال قدمت دارد که او در این کتاب به بازآفرینی و کاربری گرافیکی نقش مایه های هنری محراب پرداخته است و آن را در 8 فصل گرد آوری کرده است.

وی افزود: در این کتاب همچنین به معرفی تاریخچه مسجد جامع و سوابق حفاظت و مرمت آن، محراب مسجد جامع و مقایسه با محراب های مساجد تاریخی ایران، هنر گچ بری پیش و پس از اسلام، نقوش و تزئینات گچ بری محراب، نقوش تزیینی گچ بری معماری آل بویه، ویژگی های بصری نقش ها و کتیبه های مسجد و عناصر ساختار و معماری آن پرداخته شده است.

در این آیین علاوه بر رونمایی از کتاب یاد شده، از محمدعلی پیشاهنگ و مختار کمیلی، دو پژوشگر برتر فرهنگ و نی ریز شناسی تجلیل و تقدیر شد.

 
کتاب آیت علم و جهاد PDF چاپ نامه الکترونیک
اخبار و رویدادها

مراسم رونمایی از کتاب آیت علم جهاد نوشته مهدی فصاحت

ادامه مطلب

 
مراسم رو نمایی از کتاب آیت علم و جهاد PDF چاپ نامه الکترونیک
اخبار و رویدادها

باسمه تعالی

برنامه هایی که در مراسم رونمایی از کتاب «آیت علم و جهاد» انجام شده به شرح زیر است:

1)تلاوت قرآن کریم توسط استاد علی اصغر خادم پیر از قاریان مطرح استان فارس

2)خوشامدگویی جناب آقای مسعود گواهیان فرمانده پایگاه نمونه بسیج مسجد امام حسین علیه السلام جهرم: این مسجد محل اقامه جمعه و جماعت خاندان معظم آیت اللهی بوده است و مراسم در همان جا برگزار شد.

3)مرثیه خوانی به مناسبت شهادت حضرت امام سجادعلیه السلام توسط مداح برجسته جناب آقای فرشید میرزایی

4)سخنرانی آقای دکتر سیدمحمدتقی آیت اللهی درباره آیت الله العظمی آقاسیدعبدالمحمد موسوی آیت اللهی (ره)

5)صحبت های آقای مهدی فصاحت درباره کتاب «آیت علم و جهاد» و تشکر ویژه از بیت معظم آیت اللهی و جناب آقای دکتر منصور طبیعی ریاست محترم بنیاد فارس شناسی

6)رونمایی از کتاب

 

 
<< ابتدا < قبلی 1 2 3 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 3