gototopgototop

همایش ها و نششست ها

معرفی تازه های نشر

دیوان شهاب نیریزی به تصحیح مختار کمیلی منتشر شد. این کتاب به همت بنیاد فارس شناسی به بازار کتاب عرضه شده است. در سخن نخست این کتاب می خوانیم:

 

ادامه مطلب...

اوقات شرعینقشه هواشناسی فارس

نقشه گردشگری فارس

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterکل بازدیدها623378
 21 مهمان حاضر

اهدای عضو اهدای زندگی

تبریک عید مبعث PDF چاپ نامه الکترونیک
اخبار و رویدادها

 
تبریک سال نو PDF چاپ نامه الکترونیک
اخبار و رویدادها

 

Image result for ‫تبریک سال نو‬‎

 
مصاحبه مدیر بنیاد فارس شناسی با خبر جنوب درباره انتشار فارس شناخت PDF چاپ نامه الکترونیک
اخبار و رویدادها

مدیر بنیاد فارس شناسی در مصاحبه ای که در 18 مهرماه 1395 با روزنامه خبر جنوب داشت، از انتشار دوباره نشریه فارس شناخت خبر داد. او ضمن معرفی مقالات این شماره نشریه که به موضوع میراث مادی و معنوی فارس پرداخته است، گفت: در دوره های پیشین انتشار فارس شناخت ، تلاش جدی در جهت بررسی شرایط فارس از زاویه های گوناگون صورت گرفته که در دوره جدید نیز کوشش خواهد شد تا گامی دیگر در راستای شناسایی و معرفی فارس و فرهنگ این استان به مخاطبان برداشته شود. دکتر منصور طبیعی با اشاره به اینکه شماره جدید نشریه به موضوع میراث مادی و معنوی فارس پرداخته است توضیح داد که تلاش شده است تا مطالب تازه ماخوذ از تحقیقات متاخر در قالب مقالات علمی گرد هم آدند و به مخاطبان عرضه گردد.

 

 

 
وجود بيشترين آب انبار وقفي در استان فارس PDF چاپ نامه الکترونیک
اخبار و رویدادها


استان فارس با داشتن 2 هزار و 132 آب انبار وقفي، بيشترين تعداد وقفيات آبي در كشور را به خوداختصاص داده است. علي اكبر جعفريان تصريح كرد: لارستان با 871 آب انبار بيشترين آب انبار وقفي را به خود اختصاص داده است.وي با اشاره به نقش و اهميت آب انبارها در تامين آب شرب مردم اظهار داشت: با توجه به موقعيت جغرافيايي اين شهرستان ها، اين آب انبارها نقش بسزايي در تامين آب شرب مورد نياز مردم منطقه داشته اند و در بعضي مناطق روستايي جهت زمين هاي كشاورزي مورد استفاده قرار مي گيرد.

ادامه مطلب...
 
کشف آب انبار قاجاری در شیراز PDF چاپ نامه الکترونیک
اخبار و رویدادها

به گزارش خبرگزاری ایرنا یک آب انبار قاجاری  در شهرک آرین شیراز کشف شده است که به زودی با توجه به ارزش بنا و ویژگی های معماری که دارد پرونده ثبتی آن تهیه و تکمیل می شود.
او با تاکید بر لزوم حفاظت از این بنای تاریخی افزود: شکی نیست اثر مکشوفه دارای ارزش تاریخی است و باید تمامی ضوابط میراث فرهنگی برای این اثر رعایت شود.

اصل خبر

 
انتشار ملک سلیمان، جستار در آموزش ها و نهادهای آموزشی فارس PDF چاپ نامه الکترونیک
اخبار و رویدادها

به گزارش روابط عمومی بنیاد فارس شناسی کتاب "ملک سلیمان، جستار در آموزش ها و نهادهای آموزشی فارس در سده های  نخستین اسلامی" به قلم سید محمد جعفر شاه امیری منتشر شد. این کتاب که به همیت انتشارات نوید شیراز به زیور طبع آراسته شده است بیان اجمالی جغرافیای تاریخی سرزمین فارس و نگاهی گذرا به اوضاع سیاسی- اجتماعی آن، در جست و جوی بررسی وضعیت علمی و فرهنگی این اقلیم و آموزش ها و نهاد های آموزشی فعال آن از قبیل آتشکده ها، مساجد، مکتب خانه ها، مدارس، کتاب خانه ها و ... در دوره اسلامی تا عصر اتابکان است.

ادامه مطلب...
 
رونمایی از کتاب چکیده مقالات همایش تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران PDF چاپ نامه الکترونیک
اخبار و رویدادها

به گزارش روابط عمومی بنیاد فارس شناسی، دوشنبه مورخ 3 خرداد 1395، مراسم رونمایی از کتاب چکیده مقالات اولین همایش ملی علمی پژوهشی تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران با تمرکز بر میراث علوم انسانی و تحول گرایی در دانشگاه شیراز برگزار شد. در این مراسم جمعی از اساتید دانشگاه، فرهیختگان، علاقه مندان و دانشجویان انجام گرفت، مدیر بنیاد فارس شناسی در کنار دیگر برگزارکنندگان همایش حضور داشتند.


رونمایی از کتاب چکیده مقالات همایش تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران

 
رونمایی از کتاب دیوان شهاب نیریزی PDF چاپ نامه الکترونیک
اخبار و رویدادها

به گزارش روابط عمومی بنیاد فارس شناسی، پنج شنبه مورخ 30 اردیبهشت 1395، مراسم رونمایی از کتاب دیوان شهاب نیریزی برگزار شد. در این مراسم که در حضور جمعی از فرهیختگان و علاقه مندان ادبیات فارسی و فرهنگ و هنر فارس در شهر نیریز برگزار شد، مدیر بنیاد فارس شناسی و مصحح کتاب حضور داشتند.

رونمایی از کتاب دیوان شهاب نیریزی

 
سالگرد فتوای تاریخ سید عبدالحسین لاری PDF چاپ نامه الکترونیک
اخبار و رویدادها

سید عبدالحسین لاری در حال اقامه نماز

در 21 اردیبهشت 1297 هجری شمسی فتوای جهاد سید عبدالحسین لاری علیه قوای انگلیسی (در جنگ جهانی اول) اعلام شد. داستان مقاومت مردم جنوب در مقابل انگلیسی ها پیوندی اساسی با این فتوای تاریخی داشت.

ادامه مطلب...
 
<< ابتدا < قبلی 1 2 3 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 3