gototopgototop

همایش ها و نششست ها

معرفی تازه های نشر

دیوان شهاب نیریزی به تصحیح مختار کمیلی منتشر شد. این کتاب به همت بنیاد فارس شناسی به بازار کتاب عرضه شده است. در سخن نخست این کتاب می خوانیم:

 

ادامه مطلب...

اوقات شرعینقشه هواشناسی فارس

نقشه گردشگری فارس

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterکل بازدیدها605246
 18 مهمان حاضر

اهدای عضو اهدای زندگی

دیدار حجه‌الاسلام والمسلمین برکت با دکتر منصور طبیعی مدیر عامل بنیاد فارس‌شناسی PDF چاپ نامه الکترونیک

به گزارش روابط عمومی بنیاد فارس‌شناسی:

در این دیدار حجه‌الاسلام برکت:گزارشی از منشورات آماده شده و یا در حال تهیه همایش علامه خفری ارایه کردند. دکتر طبیعی گفت: در راستای تحقق اهداف بنیاد فارس‌شناسی این بنیاد آمادگی دارد تا کلیه منشورات همایش را منتشر کرده و روز افتتاحیه مراسم رونمایی را نیز انجام دهد.

 
دیدار حجه‌الاسلام روحانی امام جمعه خفر با دکتر منصور طبیعی مدیر عامل بنیاد فارس‌شناسی PDF چاپ نامه الکترونیک

به گزارش روابط عمومی بنیاد فارس‌شناسی :

در این نشست حجه‌الاسلام والمسلمین روحانی امام جمعه خفر با حضور در بنیاد فارس‌شناسی با آقای دکتر منصور طبیعی مدیر عامل بنیاد در رابطه با موضوع همایش علامه خفری گفتگو کردند.

 

دکتر طبیعی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری همایش علامه خفری آمادگی خود را جهت انتشار منشورات همایش اعلام نمودند. در ادامه نیز دکتر طبیعی مطرح کرد: این بنیاد با توجه به تجارب دیرینه خود در برگزاری همایش‌های علمی و پژوهشی در برنامه‌های اجرایی همایش نیز همکاری کامل را کادر اجرایی همایش خواهد داشت.

 
راهنمای تنظیم مقالات PDF چاپ نامه الکترونیک

راهنمای تنظیم مقالات

1. مقاله تایپ شده حتی‌الامکان کمتر از 30 صفحه A4به سایت بنیاد فارس شناسی ایمیل شود.فونت مقالات (13bzar) باشد.

2. پیشنهاد می‌شود ساختار مقاله به صورت زیر تنظیم شود:

2-1. عنوان مقاله، ذکر نام و نام خانوادگی نویسنده یا نویسندگان در زیر آن.

2-2. چکیده مقاله: شامل موضوع، چارچوب نظری، روش شناسی تحقیق و نتایج مقاله به صورت فشرده، بین 100 تا 150 کلمه و سپس کلید واژگان به زبان فارسی.

2-3. مقدمه: شامل تعریف موضوع، طرح مسئله و بیان اهداف.

2-4. بررسی پیشینه: موضوع و چارچوب نظری و طرح پرسش‌ها / یا فرضیات تحقیق.

2-5. روش شناسی تحقیق: الگوی بررسی، تعریف مفاهیم و فنون گردآوری و تحلیل داده‌ها.

2-6. ارائه یافته‌ها، تجزیه و تحلیل و تفسیر آن‌ها.

2-7. خلاصه و نتیجه‌گیری.

2-8. یادداشت‌ها و پیوست‌ها (در صورت لزوم)

2-9. فهرست منابع فارسی و انگلیسی.

2-10. خلاصه‌ای از سوابق و علایق آموزشی و پژوهشی نویسنده / نام دانشگاه یا مؤسسه وابسته / نشانی الکترونیکی.

3. شیوه ارجاع و استناد.

3-1. ارجاع در متن مقاله.

پیش از مطلب اقتباس شده، مستقیم یا غیر مستقیم: (نام خانوادگی صاحب اثر، سال انتشار: شماره صفحه یا صفحات).

یادآوری: در صورتی که اثر مورد استفاده به زبان فارسی ترجمه شده باشد، تاریخ انتشار اثر ترجمه شده و در غیر این صورت تاریخ انتشار متن به زبان اصلی ذکر شود.

3-2. ارجاع در پایان مقاله

فهرست منابع مورد استفاده در پایان مقاله به ترتیب الفبایی حرف اول نام خانوادگی نویسنده یا صاحب اثر، به شرح زیر تنظیم گردد.

3-2-1. کتاب.

تألیف: نام خانوادگی نویسنده یا صاحب اثر، نام (سال انتشار) عنوان کتاب، محل انتشار: مؤسسه انتشاراتی (متن ترجمه شده)

3-2-2. مقاله.

مجلات: نام خانوادگی نویسنده نام (سال انتشار) «عنوان مقاله» عنوان مجله، دوره، شماره: شماره صفحات مقاله.

مجموعه مقالات: نام خانوادگی تدوین کننده مجموعه، نام(سال انتشار مجموعه) «عنوان مقاله» عنوان کتاب مجموعه مقالات، محل انتشار: مؤسسه انتشاراتی، شماره صفحات مقاله.

3-2-3. منابع اینترنتی.

نام خانوادگی نویسنده، نام(تاریخ انتشار اثر در سایت مربوط) عنوان اثر، نشانی سایت اینترنتی، (تاریخ مراجعه کاربر به سایت مربوط)

4. شرایط پذیرش مقالات.

4-1. مقاله متناسب با سیاست مجله جامعه‌شناسی ایران باشد.

5-2. قبلاً چاپ نشده و برای نشریات داخلی یا خارجی فرستاده نشده باشد.

4-3. مقالات رسیده توسط داوران مجله که به وسیله هیأت تحریریه معین می‌شوند، مورد ارزیابی قرار گرفته و پذیرش نهایی منوط به موافقت هیأت مجله تحریریه جامعه‌شناسی ایران است.

4-4. هیأت تحریریه مجله در ویرایش ادبی مقاله (بدون تغییر محتوایی) آزاد است.

4-5. مقاله‌های ارسالی برگشت داده نمی‌شود.

 
فراخان مقاله PDF چاپ نامه الکترونیک

ارسال فراخان مقاله تا پایان اسفند ماه 95 تمدید گردید

 
فراخون مقاله PDF چاپ نامه الکترونیک
اخبار و رویدادها

فراخون مقاله

بنیاد فارس شناسی در نظر دارد که با همکاری انجمن جامعه‌شناسی ایران، یک شماره از فصلنامه علمی پژوهشی «مجله انجمن جامعه‌شناسی ایران» با موضوع فارس منتشر نماید. در این راستا از اساتید، دانشجویان، محققان و پژوهشگران دعوت می‌شود تا مقالات علمی و پژوهشی خود پیرامون مسائل اجتماعی فارس تا تاریخ 1395/10/1 ارسال نمایند. مقالات، پس از داوری در مجله علمی و پژوهشی انجمن جامعه شناسی ایران منتشر خواهد گردید و دیگر مقالات در صورت تأیید داوران، در نشریه فارس شناخت منتشر خواهند شد.

لطفاً از ارسال مستقیم مقاله به سایت انجمن جامعه‌شناسی خودداری فرمایید. تنها مقالاتی مورد بررسی قرار می گیرند که به پست الکترونیکی بنیاد فارس‌شناسی این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید ارسال شده باشند.

 
مصاحبه مدیر بنیاد فارس شناسی با خبر جنوب درباره انتشار فارس شناخت PDF چاپ نامه الکترونیک
اخبار و رویدادها

مدیر بنیاد فارس شناسی در مصاحبه ای که در 18 مهرماه 1395 با روزنامه خبر جنوب داشت، از انتشار دوباره نشریه فارس شناخت خبر داد. او ضمن معرفی مقالات این شماره نشریه که به موضوع میراث مادی و معنوی فارس پرداخته است، گفت: در دوره های پیشین انتشار فارس شناخت ، تلاش جدی در جهت بررسی شرایط فارس از زاویه های گوناگون صورت گرفته که در دوره جدید نیز کوشش خواهد شد تا گامی دیگر در راستای شناسایی و معرفی فارس و فرهنگ این استان به مخاطبان برداشته شود. دکتر منصور طبیعی با اشاره به اینکه شماره جدید نشریه به موضوع میراث مادی و معنوی فارس پرداخته است توضیح داد که تلاش شده است تا مطالب تازه ماخوذ از تحقیقات متاخر در قالب مقالات علمی گرد هم آدند و به مخاطبان عرضه گردد.

 

 

 
آب انبار سید جعفری (برکه سید جعفری) PDF چاپ نامه الکترونیک
جاذبه های گردشگری

این برکه یکی از قدیمی ترین آب انبارهای لار می باشد که در مسیر غربی شهر لار قرار دارد . قطر طاق بزرگ آن 14 متر و ارتفاع آن 10 متر می باشد عمق منبع آب 20 متر است . آب آن از طریق شبکه آب رسانی عصر صفویه تامین می شده است. برکه دارای هفت دهانه (تیتَخ) می باشد که برخی از آنها هم اکنون مسدود است . آشامیدنی این اهالی از این دو برکه تامین می شود. برخی این آب انبار را بزرگترین آب انبار مسقف ایران دانسته اند.

 
آب انبار های گراش (هفت برکه گراش) PDF چاپ نامه الکترونیک
جاذبه های گردشگری

هفت برکه نام مجموعه‌ای از ۷ آب انبار در شهر گراش در استان فارس است که در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند، قدمت این آب انبارها به دوره صفوی می‌رسد و هم اینک کاربری ندارد. هفت آب انبار گراش در بافت تاریخی این شهر و در کنار قبرستان قدیمی به فاصله بسیار کمی از یکدیگر قرار دارند که بنابر اسناد تاریخی موجود، تاریخ ساخت آنها به دوره صفوی و قاجار می‌رسد. بر اساس کتیبه موجود یکی از این آب انبارها در دوره قاجار مرمت شده‌اند. این بناهای تاریخی از سنگ و ملات گچ و آهک ساخته شده‌اند و دارای مخازن استوانه‌ای و پوشش گنبدی و درگاه‌های متعددی هستند.

ادامه مطلب...
 
مرکز فراشبندشناسی افتتاح شد PDF چاپ نامه الکترونیک
فارس شناسی

به گزارش روابط عمومی بنیاد فارس‌شناسی در تاریخ دوشنبه 8 شهریورماه با حضور دکتر منصور طبیعی مدیرعامل بنیاد فارس‌شناسی، پورزارعی فرماندار، کشاورز مسئول میراث فرهنگی، محمدی مسئول فرهنگ و ارشاد اسلامی فراشبند و جمعی از مسئولان، مدیران و فرهیختگان شهرستان فراشبند مرکز فراشبندشناسی افتتاح شد.

ادامه مطلب...
 
<< ابتدا < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 17