gototopgototop

همایش ها و نششست ها

معرفی تازه های نشر

کتاب خیابان کریم خان زند شیراز (همراه با بررسی تاریخی، اجتماعی محله پشت استانداری) با دیدی تاریخی و مردم شناسی در پی توصیف و تحلیل پیشینه تاریخی این قسمت مهم از شهر شیراز است....

اوقات شرعینقشه هواشناسی فارس

نقشه گردشگری فارس

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterکل بازدیدها711258
 141 مهمان حاضر

اهدای عضو اهدای زندگی

رسانه ها

این بخش بازتاب اخبار و رویدادهای مرتبط با فارس و بنیاد فارس شناسی در رسانه های مختلف است.

توجه: ما را از انعکاس اخبار و رویدادهای مرتبط با بنیاد فارس شناسی با خبر نمایید.


شمس تبريزي با حافظ شيرازي جهاني مي شود PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری موج

24 مهر 1389

دبير کل موسسه فرهنگي اکو و رئيس بنياد بين المللي شمس و مولانا در مراسم يادروز حافظ در شيراز گفت: به طور يقين شمس تبريزي با حافظ شيرازي جهاني خواهد شد.

به گزارش موج، حجت ا... ايوبي با اشاره به ايجاد ارتباط فرهنگي بين خوي و شيراز گفت: بسيار خرسنديم از اينکه حافظ شيرازي و مردم فارس عزمشان را جزم کرده اند تا شمس تبريزي با نام ايران در جهان پرآوازه شود.

ادامه مطلب...
 
حضور نواده‌ي مولانا در شيراز براي پيوند شمس و حافظ PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری دانشجویان ایران

ایسنا فارس - سرويس: /فرهنگی و هنری/

کد خبر : 897-3580-5 - 1389/7/20

در‌ آستانه برگزاري كنگره حافظ با محوريت پيوند فرهنگي شمس و حافظ، اسين چلبي - بيست‌وسومين نواده پسري مولانا - به شيراز آمد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اسين چلبي هنگام ورود به فرودگاه شيراز گفت كه به عنوان شهروند افتخاري خوي، از قونيه براي حضور در مراسم بزرگداشت حضرت حافظ براي پيوند فرهنگي شمس و حافظ به شيراز آمده‌ است.

ادامه مطلب...
 
بوي شمس در كوچه پس‌كوچه‌هاي شيراز پيچيد PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری دانشجویان ایران

ایسنا فارس - سرويس: /فرهنگی و هنری/

کد خبر : 897-3680-5 - 1389/7/20

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در آستانه برگزاري كنگره حافظ با محوريت پيوند شمس و حافظ، هنرمندان و مسؤولان فرهنگي آذربايجان غربي و شهرستان خوي همراه با اسين چلبي - بيست و سومين نواده پسري مولانا - در حالي به شهر شيراز وارد شدند كه اين شهر با نشانه‌هاي شمس تبريزي و مولانا و حافظ آماده‌ي پذيرايي از ميهمانان فرهنگ‌دوستش بود؛ فضاي شهر طوري تزيين شده كه تداعي‌گر پيوند شيراز و خوي و قونيه است.

ادامه مطلب...
 
براي ترويج تفكرات حافظ در جهان بايد به معرفي شيراز و زبان فارسي توجه شود PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری جمهوری اسلامی

ایرنا فارس - کد خبر: 30016306 - 1389/7/20

شيراز- سفير دائم و نماينده ايران در يونسكو گفت: براي ترويج تفكرات حافظ خواجه شيراز در سطح بين الملل بايد به معرفي شيراز و زبان فارسي توجه شود.

به گزارش خبرنگار ايرنا محمدرضا مجيدي روز سه شنبه در نشست اول برنامه هاي تخصصي ياد روز حافظ در شيراز افزود: براي معرفي و بين المللي شدن شيراز بايد در مرحله اول زبان فارسي را ترويج كرد.
وي بيان كرد: 25 سال قبل ششصدمين سال وفات حافظ در نكوداشت هاي يونسكو به ثبت رسيد و سه سال پيش نيز نكوداشت مولانا به ثبت رسيد كه اميدواريم با حمايت شمس پژوهان نكوداشت مريد و مراد در فهرست قرار گيرد.

ادامه مطلب...
 
نماينده ولي فقيه در استان فارس: محور شعرهاي حافظ نشان دادن اثر ولايت در جامعه است PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری فارس

حوزه فارس - 89/07/20 - شماره: 8907200024

خبرگزاري فارس: نماينده ولي‌فقيه در استان فارس گفت: آنچه شعر حافظ را جاويدان ساخته محوريت ولايت و رهبري است.
به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز،‌ آيت‌الله اسدالله ايماني دوشنبه شب در همايش بين‌المللي يادروز حافظ كه در آرامگاه اين شخصيت جهاني برگزار شد، با بيان اينكه آنچه شعر حافظ را جاويدان ساخته، داشتن مدار و محور است، اظهار داشت: محور شعرهاي حافظ،‌ نشان دادن اثر رهبري و ولايت در جامعه است.
وي افزود: حافظ در اشعار خود مي‌گويد كه جهان هستي به دنبال امام مي‌گردد و بشر نيز گرد اين شمع، پروانه‌وار حركت مي‌كند.

ادامه مطلب...
 
مدير بنياد فارس شناسي: شيراز يكي از محورهاي سه گانه دهه كرامت است PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری دانشجویان ایران

ایسنا فارس - سرويس: /فرهنگی و هنری/

کد خبر : 897-3780-5 - 1389/7/19

مدير بنياد فارس شناسي معتقد است: شيراز يكي از محورهاي سه گانه دهه كرامت است.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه فارس، دكتر علي اكبر صفي پور در نشست پژوهشي سومين حرم  اهل بيت (ع) كه در سالن اجتماعات كتابخانه ملي و مركز اسناد فارس برگزار شد، از انديشمندان و پژوهشگران استان خواست تا زمينه‌هاي لازم را تثبيت شيراز به عنوان سومين شهر مذهبي ايران فراهم آورند.

ادامه مطلب...
 
‌به واسطه تعامل با اسلام؛ ايران منشأ بسياري از توليدات فرهنگي است PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری فارس

حوزه فارس - 89/07/20 - شماره: 8907200036

خبرگزاري فارس: استاندار فارس گفت: ايران به واسطه تعامل عميق با اسلام، منشأ بسياري از توليدات فرهنگي و ادبي فاخر در طول تاريخ است.

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز، روح‌الله احمدزاده دوشنبه ‌شب در همايش بين‌المللي يادروز حافظ كه در آرامگاه اين شاعر پرآوازه در جهان برگزار شد،‌ با بيان اينكه خاستگاه تجليات عرفاني و عطوفت و مهروزي، ايران است، اظهار داشت: اگر امروز مفتخريم به فردوسي كه نماد عظيم حماسه و عشق بوده و در بطن ايرانيت و اسلاميت ظهور كرده است.
وي افزود: اگر امروز به مفاخري مانند سعدي، حافظ، ملاصدرا، كمال‌الملك و … هستيم، اينها در خاستگاهي متجلي شدند كه برآمده از انديشه‌هاي ناب و فاخر ايراني و اسلامي است.

ادامه مطلب...
 
عطرافشاني فرهنگ ايران از قونيه تا خوي و شيراز - حضور نواده‌ي مولانا در شيراز براي پيوند شمس و حافظ PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری دانشجویان ایران

ایسنا فارس - سرويس: /فرهنگی و هنری/

کد خبر : 897-4180-5 - 1389/7/20

اسين چلبي - بيست‌وسومين نواده پسري مولانا - براي حضور در كنگره حافظ كه با محوريت پيوند فرهنگي شمس و حافظ برپا مي‌شود، به شيراز آمد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اسين چلبي هنگام ورود به فرودگاه شيراز گفت كه به عنوان شهروند افتخاري خوي، از قونيه براي حضور در مراسم بزرگداشت حضرت حافظ براي پيوند فرهنگي شمس و حافظ به شيراز آمده‌ است.

ادامه مطلب...
 
برنامه هاي نشست علمي يادروز حافظ برگزار شد PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری جمهوری اسلامی

ایرنا فارس - کد خبر: 30016227 - 1389/7/20

شيراز- نشست اول برنامه هاي يادروز حافظ با حضور پژوهشگران داخلي و خارجي روز سه شنبه در شيراز برگزار شد.

به گزارش ايرنا امسال موضوع اين نشست هاي علمي به 'وجوه هنري شعر حافظ' اختصاص دارد كه اين برنامه ها از صبح روز بيستم مهر ماه آغاز شده است.
در بخش اول اين برنامه، هفت نفر از جمله رييس انجمن آثار و مفاخر كشور، دكتر حسن لي، دكتر قيصري و دكتراسلام دوست سخنراني كردند.
اين برنامه در چهار بخش ادامه دارد كه در آخرين بخش با ميزگرد جايگاه حافظ در جهان با سخنراني شش تن از پژوهشگران خارجي برگزار مي شود.

ادامه مطلب...
 
<< ابتدا < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 4 از 30