gototopgototop

همایش ها و نششست ها

معرفی تازه های نشر

دیوان شهاب نیریزی به تصحیح مختار کمیلی منتشر شد. این کتاب به همت بنیاد فارس شناسی به بازار کتاب عرضه شده است. در سخن نخست این کتاب می خوانیم:

 

ادامه مطلب...

اوقات شرعینقشه هواشناسی فارس

نقشه گردشگری فارس

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterکل بازدیدها624351
 16 مهمان حاضر

اهدای عضو اهدای زندگی

رسانه ها

این بخش بازتاب اخبار و رویدادهای مرتبط با فارس و بنیاد فارس شناسی در رسانه های مختلف است.

توجه: ما را از انعکاس اخبار و رویدادهای مرتبط با بنیاد فارس شناسی با خبر نمایید.


از سوي بنياد فارس‌شناسي شيراز: برنامه‌هاي روز بزرگداشت حافظ تشريح شد PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری کتاب ایران
ایبنا - کد مطلب: 51407 - 13 مهر 1388
برگزاري نمايشگاه نسخ خطي از ديوان حافظ، افتتاح مركز اسناد و كتابخانه ملي فارس و رونمايي ترجمه ديوان حافظ به زبان بوسنيایی از جمله برنامه‌هايي خواهد بود كه از سوي بنياد فارس‌شناسي شيراز به مناسبت بزرگداشت حافظ در روزهاي دوشنبه و سه‌شنبه(20 و 21 مهر) است._

علي اكبر صفي‌پور مدير عامل بنياد فارس‌شناسي در گفت‌و‌گو با خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) درباره برنامه‌هاي روز بزرگداشت حافظ گفت: در روز دوشنبه(20 مهر) نمايشگاهي از نسخ خطي ديوان حافظ و برگزيده اسناد فارس در مركز اسناد و كتابخانه ملي فارسي كه مراسم افتتاحيه آن همان روز برگزار مي‌شود برپا خواهد بود.

وي در ادامه از رونمايي ترجمه ديوان حافظ به زبان بوسني خبر داد اما از ارائه توضيحات بيشتر درباره مترجم آن تا روز چهارشنبه در نشست مطبوعاتي بنياد فارس‌شناسي براي اعلام جزئيات برنامه‌هاي روز بزرگداشت حافظ خودداري كرد.

ادامه مطلب...
 
یادروز حافظ در فهرست فراموشیها/ برنامه های نامعلوم بزرگداشت حافظ PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری مهر

شیراز - خبرگزاری مهر - ۱۳۸۸/۰۷/۱۱

تقویم ملی کشور فقط هشت روز تا فرارسیدن سالروز بزرگداشت حافظ شیرازی را نشان می دهد اما هیچگونه اطلاع رسانی شایسته ای از سوی متولیان امر صورت نگرفته و چنین به نظر می رسد که حافظ شیرازی نیز در آستانه پیوستن به لیست فراموش شدگان تاریخ است.

به گزارش خبرنگار مهر در شیراز، در تقویم ملی کشور بیستم مهر به عنوان روز بزرگداشت خواجه اهل راز حافظ شیرازی نامگذاری شده و هر ساله نیز در این روز مراسمی برای بزرگداشت مقام این شاعر بلند آوازه و جهانی ایران برگزار می شود که مسئولیت این امر را نیز بنیاد فارس شناسی با همکاری سایر ارگانهای فرهنگی استان فارس و شهر شیراز برعهده دارد.

طی سالهای گذشته بنیاد فارس شناسی با مدیریت مدیرعامل وقت خود برای روز بزرگداشت حافظ تلاشها و برنامه ریزیهایی را صورت داد و بر همین اساس هر ساله بیستم مهر و چند روز قبل و بعد از آن برنامه هایی در این خصوص در جوار آرامگاه حافظ برگزار می شد.

ادامه مطلب...
 
رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی شیراز خبرداد: گشایش کتابخانه ملی شعبه فارس در سالروز حافظ PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / روزنامه عصر مردم

عصر مردم - 9 مهر 88 - صفحه 16

ایسنا: رئیس مرکز اسناد کتابخانه ملی شیراز از گشایش و کتابخانه ملی شعبه فارس در سالروز حافظ خبرداد.

علی اکبر صفی پور با اعلام این خبر گفت: پس از گذشت 13 سال از آغاز عملیات اجرایی مرکز اسناد ملی شیراز و صرف 13 میلیارد تومان اعتبار برای آن، این شعبه از کتابخانه ملی روز 20 مهر ماه بهره‌برداری می‌شود.

وی با اشاره به روند ساخت و تکمیل این پروژه، افزود: کار عملیات ساختمانی مرکز تمام شده و آماده بهره‌برداری است و از این به بعد اسنادی که در استان فارس بوده، به این شعبه از سازمان تحویل داده می‌شود و به جای تهران در شیراز نگهداری می‌شود.

ادامه مطلب...
 
استاندار فارس: بنیاد فارس شناسی با مفاخر استان تعامل کند PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری مهر

شیراز - خبرگزاری مهر - ۱۳۸۸/۰۶/۲۶

محمدرضا رضازاده بر لزوم استفاده از عقاید و نظرات شخصیتها و مفاخر بزرگ فرهنگی استان فارس در بنیاد فارس شناسی و تعامل دو طرفه با یکدیگر تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر در شیراز، رضا زاده ظهر پنجشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیران عامل بنیاد فارس شناسی افزود: در استان فارس شخصیتها و بزرگان فرهنگی متعددی وجود دارند که بنیاد فارس شناسی می تواند برای پیشبرد برنامه های خود و ارتقای سطوح کارها در حوزه فرهنگ از پشتیبانی فکری آنها استفاده کند از این رو باید تعاملی مناسب در این راستا بین طرفین ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: با این تعامل و همچنین همکاری و پشتیبانی سایر مراکز فرهنگی می توان بنیاد فارس شناسی را در عقب ماندگیهایی که در چند سال گذشته با آن مواجه شده کمک کرد و به اهداف آن نزدیکتر ساخت.

استاندار فارس گفت: به غیر از همکاری و تعامل، یکی دیگر از عوامل موفقیت بنیاد فارس شناسی تامین هزینه های بنیاد بوده تا بتواند امور جاری و برنامه ها و مراسم های خود را دنبال کند.

ادامه مطلب...
 
<< ابتدا < قبلی 31 32 33 34 بعدی > انتها >>

صفحه 34 از 34