gototopgototop

همایش ها و نششست ها

معرفی تازه های نشر

کتاب خیابان کریم خان زند شیراز (همراه با بررسی تاریخی، اجتماعی محله پشت استانداری) با دیدی تاریخی و مردم شناسی در پی توصیف و تحلیل پیشینه تاریخی این قسمت مهم از شهر شیراز است....

اوقات شرعینقشه هواشناسی فارس

نقشه گردشگری فارس

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterکل بازدیدها711258
 68 مهمان حاضر

اهدای عضو اهدای زندگی

رسانه ها

این بخش بازتاب اخبار و رویدادهای مرتبط با فارس و بنیاد فارس شناسی در رسانه های مختلف است.

توجه: ما را از انعکاس اخبار و رویدادهای مرتبط با بنیاد فارس شناسی با خبر نمایید.


بقايي: پذيرش اسلام عامل اصلي شكوفايي استعداد ايرانيان است PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری فارس

حوزه فارس - 89/07/20 - شماره: 8907200040

خبرگزاري فارس: معاون رئيس جمهور پذيرش اسلام را عامل اصلي شكوفايي و بروز استعداد ايرانيان دانست.

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز، حميد بقايي دوشنبه‌ شب در همايش بين‌المللي يادروز حافظ كه در آرامگاه اين شاعر پرآوازه شيرازي برگزار شد، با بيان اينكه ايراني همواره در طول تاريخ تمدن‌آفرين بوده است، اظهار داشت: پذيرش اسلام، عامل اصلي شكوفايي و بروز استعداد ما است.
وي ايرانيان را در طول تاريخ، تأثيرگذارترين ملت‌ها دانست و خاطرنشان كرد: ايران در طول تاريخ همواره تمدن‌ساز بوده است.
رئيس سازمان ميراث فرهنگي،‌ صنايع دستي و گردشگري با بيان اينكه جهانيان، ايران با با آثار و ابنيه‌هاي تاريخي و مفاخر آن مي‌شناسند، تصريح كرد: مواريث فرهنگي اين ديار، گوهر گران‌قدري است كه در جاي جاي اين ميهن عزيز پايدار و پا برجاست.

ادامه مطلب...
 
نايب رئيس كميسيون فرهنگي مجلس: حافظ حافظه فرهنگ و هنر ايران است PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری دانشجویان ایران

ایسنا فارس - سرويس: /فرهنگی و هنری/

کد خبر : 897-4580-5 - 1389/7/20

نماينده مردم شيراز در مجلس شوراي اسلامي بر اين باور است كه حافظ دنيا و انساني را ترسيم كرده است كه در آن  انسان مورد توجه حافظ تشنه استقرار عدالت در جهان است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه فارس،‌ احمدرضا دستغيب رئيس كميسيون گردشگري مجلس در مراسم بزرگداشت حافظ در آرامگاه اين شاعر گفت: بي گمان شيراز كه حافظ را همچون دُري در صدف سينه خود جاي داده، خاكي برابر با عرش دارد؛ زيرا كه سومين حرم اهل بيت دُرهاي خاندان عصمت و طهارت را بهر تبرك در جاي جاي خود به امانت دارد كه رشك آسمان را بر مي‌انگيزد، زيرا مردم اين ديار ميراث دار ابياتي عاشقانه هستند كه قرنها مونس جانشان بوده و در نهانخانه خلوت خود با حضرت دوست ذكر مناجاتي جز اين نداشتند.

ادامه مطلب...
 
حافظ با برخورداري از ادبيات قرآن جامعه بشري را به سمت ولايت و امامت هدايت مي كند PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری جمهوری اسلامی

ایرنا فارس - کد خبر: 30014962 - 1389/7/20

شيراز- نماينده ولي فقيه در استان فارس و امام جمعه شيراز گفت: حافظ در اشعار خود بهترين روش سخن را دنبال مي كند به طوري كه با برخورداري از ادبيات قرآن و احاديث اهل بيت، جامعه بشري و نظام آفرينش را به سمت ولايت و امامت هدايت مي كند.
به گزارش خبرنگار ايرنا آيت الله اسدالله ايماني در همايش بين المللي يادروز حافظ در جوار آرامگاه اين شاعر افزود: حافظ از آغاز تا پايان ديوانش در صدد اثبات اين نكته است كه جهان مدار دارد و مدار آن ولايت و امامت است و خود بر اساس اين مدار شعر سروده است.

ادامه مطلب...
 
رئيس كميته گردشگري مجلس: لسان‌الغيب روح شيراز است PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری فارس

حوزه فارس - 89/07/20 - شماره: 8907200051

خبرگزاري فارس: رئيس كميته گردشگري مجلس گفت: مردم ديار شيراز ميراث‌دار ادبيات عاشقانه و فراگير حافظ هستند و اين دليل واقعي اين مطلب است كه لسان‌الغيب روح شيراز است.

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز، احمدرضا دستغيب دوشنبه ‌شب در همايش بين‌المللي يادروز حافظ جايگاه اين شاعر شيرازي و نامي قرن هشتم را مايه ارزش و اعتبار شهر شيراز دانست و اظهار داشت: بي‌گمان شهري مانند شيراز كه حافظ را مانند دري در دل خود قرار داده است خاكي برابر عرش دارد.

 

ادامه مطلب...
 
حافظ شیرازی شاعری برای تمامی تمدنها PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری مهر

شیراز - خبرگزاری مهر - ۱۳۸۹/۰۷/۲۰

حافظ شیرازی به گونه ای در روح و جان ملتها رسوخ کرده که پژوهشگران کشورهای مختلف حاضر در نشست علمی حافظ شناسی از علاقه و توجه مردم خود به این شاعر نامدار ایرانی خبر دادند.
به گزارش خبرنگار مهر در شیراز، سه شنبه در نشست علمی قسمت بعد از ظهر یاد روزحافظ اساتید و پژوهشگران کشورهای مختلف در سالن جلسات کتابخانه اسناد ملی فارس گرد هم آمدند تا هرکدام به گونه ای تاثیر اشعار و غزلیاتهای این شاعر بزرگ را در کشور خود بیان کنند.

ادامه مطلب...
 
پيوند فرهنگي ابعاد جديدي از معارف اصيل اسلامي را براي مردم بازگو مي كند PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری جمهوری اسلامی

ایرنا فارس - کد خبر: 30015058 - 1389/7/20

شيراز- استاندار آذربايجان غربي گفت: مردم اديب و فرهنگور كشور ايران تاكنون از انوار معرفت حافظ، شمس و مولانا بهره گرفته اند كه در سايه چنين پيوندهايي با ابعاد و زواياي جديدي از معارف اصيل اسلامي آشنا خواهند شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا وحيد جلال زاده در همايش بين المللي يادروز حافظ در جوار آرامگاه اين شاعر افزود: مردم استان آذربايجان غربي همچون مردم سرافزار ميهن اسلامي ارادت خاصي به خواجه شيراز دارند به طوري كه ديوان اين شاعر وارسته را در كنار قرآن و مفاتيح خود نگه داشته اند كه از امروز توجه مضاعفي به اين موضوع خواهند كرد.

ادامه مطلب...
 
قائم مقام وزير ارشاد: ديوان حافظ عصاره قرآن است PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری فارس

حوزه فارس - 89/07/20 - شماره: 8907200076

خبرگزاري فارس: قائم مقام وزير فرهنگ و ارشاد اسيامي در شعر و ادب با بيان اينكه قرآن كتابي است كه از آسمان به زمين نازل شده و ديوان حافظ كتابي است كه از زمين به آسمان رفت، گفت: ديوان حافظ عصاره قرآن است.

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز، يحيي طالبيان دوشنبه ‌شب در همايش بين‌المللي يادروز حافظ با تشريح زيبايي‌هاي الهي و انساني بيان داشت: زيبايي‌هاي انساني در پهنه تاريخ همواره با شعر بيان شده است و مسلمانان نيز از همين طريق همواره بيان انديشه كرده‌اند.

ادامه مطلب...
 
بقایی: ایرانیان بهتر از هر ملتی علم آموزی اسلام را دنبال کردند حافظ گل سر سبد شاعران ایرانی است PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری دانشجویان ایران

ایسنا فارس - سرويس: /فرهنگی و هنری/

کد خبر : 897-4580-5 - 1389/7/20

رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور بر این باور است که ایرانیان بهتر از هر ملتی حدیث «أطلب العلم من المهد و إلی اللحد» بکار بستند و در توسعه فرهنگ و تمدن اثر گذارترین ملت‏ها بودند که در این میان در این میان شعرا جایگاه و نقش ویژه ای دارند و شاعران با به کارگیری کلمات در قالبی شیرینی و دلنشین، فرهنگ، دین و اخلاق را در جان و روح آدم می دمند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه فارس، حمید بقایی شب گذشته در مراسم بزرگداشت حافظ در آرامگاه این شاعر گفت: حافظ شاعری آزاده و ظلم ستیز بود که با حاکم ظالم هم عصر خود سرستیز دارد و علت ناسازگاری حافظ با ظالم هم عصر خود را باید در عشق وی به مولای خود منجی عالم بشریت دانست که در جای جای اشعار او می توان یافت.

ادامه مطلب...
 
ديوان الهي حافظ سراپا الهام و عصاره قرآن است PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری موج

20 مهر 1389

قائم مقام وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در شعر و ادب گفت: ديوان الهي حافظ سراپا الهام و عصاره قرآن است.

به گزارش موج، قائم مقام وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در شعر و ادب در همايش بين‌المللي ياد ‌روز حافظ که شب گذشته در مزار اين شاعر عاليقدر برگزار شد، با بيان اين مطلب گفت: علامه طباطبايي در تفسير الميزان گفته است: خواجه شمس‌الدين محمد حافظ، لسان‌الغيب، ترجمان اسرار و از برترين آفريدگار است که ديوان الهي او سراپا الهام و عصاره قرآن است.
طالبيان افزود: قرآن کتابي است که از آسمان به زمين آمده است و ديوان حافظ از زمين به آسمان رفته است.

 

ادامه مطلب...
 
<< ابتدا < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 5 از 30