gototopgototop

همایش ها و نششست ها

معرفی تازه های نشر

دیوان شهاب نیریزی به تصحیح مختار کمیلی منتشر شد. این کتاب به همت بنیاد فارس شناسی به بازار کتاب عرضه شده است. در سخن نخست این کتاب می خوانیم:

 

ادامه مطلب...

اوقات شرعینقشه هواشناسی فارس

نقشه گردشگری فارس

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterکل بازدیدها623335
 52 مهمان حاضر

اهدای عضو اهدای زندگی

رسانه ها

این بخش بازتاب اخبار و رویدادهای مرتبط با فارس و بنیاد فارس شناسی در رسانه های مختلف است.

توجه: ما را از انعکاس اخبار و رویدادهای مرتبط با بنیاد فارس شناسی با خبر نمایید.


عکاسان خبری، مظلومان جامعه رسانه PDF چاپ نامه الکترونیک
رسانه ها - بازتاب / خبرگزاری شبستان

کد خبر : ۵۷۴۵۶
سرويس : شبستان فارس - 16 مرداد 1389

در میان قشر رسانه به جرات می توان گفت؛ عکاسان خبری مظلوم ترینند، چه از جهت حقوقی چه از جهت امنیت و سختی کار ...

کارش قبلا با فیلم، چاپ و ظهور بود، امروزه به مدد تکنولوژی کارش آسان تر که نه، ولی بهتر شده است، دیگر نمی خواهد برای یک عکس به لابراتوار برود، تا سوژه تمام شد یک لپ تاپ و مموری و فتوشاپ، به زبان آسان می آید، بخواهی از بین صدها عکس برترین هایش را انتخاب کنی، برنامه عادی باشد استرس کمتری وجود دارد، امان از روزی که یکی از بزرگان کشوری یا لشکری سر و کله اش توی حوزه استحفاظی یک عکاس پیدا شود، از چند روز قبلش باید آماده باش باشی، دوربین را به حفاظت بسپاری برای چک و خنثی، از سر مراسم هم نگو که با دوربین های خودخواه صدا و سیما و برخی محافظان برای یک شات عکس بهتر درگیر می شوی، بعد از برنامه هم باید سریع تر از دیگران عکساهایت روی سایت باشد که تهران ایراد نگیرد؛ این ها دردسرهای یک عکاس خبری است، یکی از آنان می گوید: "افتخارما اینست که در غم و شادی مردم در کنارشان هستیم."؛

ادامه مطلب...
 
من خبرنگارم؛چه تبریک بگویی و یا نگویی؛ نمادم قلم است PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری دانشجویان ایران

ایسنا فارس - سرويس: /اجتماعی/

کد خبر: 905-3614-5 - 1389/5/15

بدعت خالی از شوقی است که تا 17روز از ماه میانی تابستان می گذرد، سبد تبریک ها که گویا یک سال آبستن است درد زایمانش می گیرد. چندصد قلو می زاید این مادر بی مهر! روز خبرنگار اگر نبود تکرار بی ذوق این همه تبریک های بعضا" پیامکی هم نبود که  send to allمی شوند تا آبنباتی باشند برای مکیدن ثانیه ای از سالها درد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران( ایسنا) منطقه فارس تازیانه ای است این همه تصنع در شادباش و چرخش پرگار وار این همه کلمه که کاش هجا به هجا کنار هم نمی نشستند. زیر این همه رگبار جملات مثلا" صمیمانه چرا باید لبخند زد؟ چرا باید تماس گرفت وکلی« لطف کردی» را نثار صاحب تبریک ها نمود. کهنه زخم این زخم خوردگان تقدیر بی تدبیری را با کلمه مرهم نگذار جناب مقام مسئول. بگذار زخمش سر برهم بگذارد و خونابه اش بازهم به جوی برنگردد که آب رفته را با جوی قرابتی نیست.

ادامه مطلب...
 
عكس، اثرگذارترين جريان رسانه اي است PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری جمهوری اسلامی

ایرنا فارس - کد خبر: 30509117 - 1390/05/15

معاون فرهنگي اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي فارس گفت: عكس يكي از اثرگذار ترين جريان هاي رسانه اي است كه خود به تنهايي، داراي پيامي گويا است.

به گزارش خبرنگار ايرنا احمدرضا نداف در حاشيه افتتاح نمايشگاه منتخب جشنواره عكس خبري استان فارس در گفت و گو با خبرنگاران افزود:تصوير مي تواند بيانگر پيام باشد به گونه اي كه نياز به هيچ نوشته و تيتري نداشته باشد.

اين مسوول با بيان اينكه توسعه پيام تصويري از اهداف مورد توجه ما درمباحث اصلي در حوزه اطلاع رساني در استان فارس است، افزود:برگزاري نمايشگاه منتخب عكس هاي خبري، گامي مهم براي توجه به حوزه عكس و فعالان اين بخش است زيراعكاسان نيز همتراز خبرنگاران در زمينه اطلاع رساني و تنوير افكار عمومي گام برمي دارند.

ادامه مطلب...
 
روز خبرنگار، روز انسان های آزاده اما دردمند PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری شبستان

کد خبر : ۵۷۰۲۳
سرويس : شبستان فارس - 15 مرداد 1389

خیلی ها می گویند روزخبرنگار روز بزرگی است که اهل قلم و بیان باید به آن افتخار کنند، می گویند این روز، روز انسان هایی است که در کمال حریت و آزادگی تا پای جان می کوشند، روز بندگان صالح خداست شاید هم چنین باشد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از فارس، هر کدامشان با یک خودکار و یک مشت کاغذ، ابزار کارشان حداقل همین هاست، بعضی هم علاوه بر اینها صدا را ضبط و آرشیو می کنند، خیلی هایشان اسیر این کارند، بعضی هم از روی عشق کار می کنند، مگر می توان با عشق در این کولاک گرانی گذران زندگی کرد، حساب آنهایی که در این کار اسیر شده اند سواست، بعضی را می شناسم که بریده اند، هیچ روزی روز آنها نیست حتی روز خودشان، عید و شهادت هم ندارد باید سرکار باشند، برای اطلاع رسانی؛

سرعت انتقال اطلاعات امروزه بیش از گذشته است و جایی برای استراحت نیست، یکی از خبرنگاران می گوید: "شکی نیست که خبرنگاری و خبرنگاران نقش مهمی در توسعه جامعه در زمینه های مختلف دارند"، این فقط نظر یکی از آنهاست، خیلی ها پول دادند برای زمین و خانه، اما از این میان فقط اقساط نصیبشان شد، مجمعی هم نیست که کاملا از آنان حمایت کند، هر ساله مسئولان در روز این قشر زحمت کش خبر از رفع مشکل بیمه و مسکن می دهند، اما فردایش فقط تیترهای روزنامه ها یادی از این حرف ها می کنند و مسئولان آن را به خاطرات تاریخ می سپارند.

ادامه مطلب...
 
تصويرعكاس مي تواندتاثيرگذارترين پيام را به مخاطب برساند PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری جمهوری اسلامی

ایرنا فارس - کد خبر: 30509053 - 1390/05/15

سرپرست فرمانداري شهرستان شيراز گفت:گاهي خبرنگاران بايد براي بيان يك حادثه، واقعه و يا رخداد شايد صفحات زيادي را نگارش كنند اما اين در حالي است كه يك تصوير كه با هنر عكاس آن تهيه شده است مي تواند در كوتاه ترين زمان و با بهترين تاثيرگذاري پيام خود را به مخاطب برساند.

به گزارش ايرنا، محمد بذرافشان در حاشيه افتتاح نمايشگاه منتخب جشنواره عكس خبري استان فارس در گفت و گو با خبرنگاران افزود:با بررسي سالهاي پيروزي انقلاب اسلامي، هشت سال دفاع مقدس تا دولت مهرورز دهم مي بينيم عكاسان و خبرنگاران توانستند به خوبي دليرمردي هاي مردم اين سرزمين مقدس را همراه با شور و شعف خاص خود در قالب تصوير زيبا بيان كنند.

ادامه مطلب...
 
نمایشگاه عکس خبری در شیراز گشایش یافت PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری مهر

شیراز - خبرگزاری مهر - ۱۳۹۰/۰۵/۱۵

دومین نمایشگاه عکس خبری به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار در شیراز گشایش یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، سرپرست فرمانداری شیراز در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در جمع خبرنگاران گفت: تمامی روزهای سال متعلق به خبرنگاران است زیرا این قشر پل ارتباطی میان مطالبات مردم و مسئولان است و مطالبات مردم نیز در یک روز خلاصه نمی شود.

محمد بذرافشان ادامه داد: مهمترین رسالت خبرنگاران اطلاع رسانی دقیق و رساندن دغدغه های مردم به گوش مسئولان است که در این راه باید تلاش خبرنگاران چندین برابر شود.

ادامه مطلب...
 
عكس خبري // رونمايي از تابلو نقاشي كمال الملك در شيراز PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / دیگر رسانه ها

خبرگزاری دانشجو - 1390/05/05

گزارش تصویری: تابلو نقاشي كمال الملك با حضور معاون فرهنگي رئيس جمهور در شيراز رونمايي شد.

عکس: محسن تورع

 
مجموعه نفیس نورانی وصال در شیراز رونمایی شد PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری شبستان

کد خبر :  ۵۴۸۶۳
سرويس : شبستان فارس - 05 مرداد 1389

گزارش تصویری: رونمایی از تابلو نقاشی کمال الملک در شیراز

آیین رونمایی از مجموعه نفیس نورانی وصال با حضور مشاور فرهنگی رئیس جمهوری و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، مدیران استانی، فرهیختگان و اساتید دانشگاه در شیراز برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری شبستان از فارس، این مجموعه که متشکل از یکصد و 77 نوع میراث گرانبها و جزیی از مجموعه بزرگ نفیس خاندان وصال شیرازی است، شامل تابلو های نقاشی، انواع دست خط، خوشنویسی، مرقعات، اسناد، نسخ خطی و دست نوشته ها، قلمدان و سایر اشیای قابل نگه داری در مرکز اسناد ملی استان فارس است.

ادامه مطلب...
 
رئيس مركز اسناد و كتابخانه ملي ايران: وظيفه ما خلق آثاري ماندگار براي آيندگان است PDF چاپ نامه الکترونیک
بازتاب / خبرگزاری دانشجویان ایران

ایسنا فارس - سرويس: /فرهنگی و هنری/

کد خبر : 905-580-5 - 1389/5/5

رئيس مركز اسناد و كتابخانه ملي ايران: وظيفه ما خلق آثاري ماندگار براي آيندگان است

معاون مركز اسناد كشور: با ادغام مركز اسناد و كتابخانه‌هاي عمومي مخالف هستيم

ريیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی ایران با تاكيد براينكه علاوه بر میراث‌داری، به میراث‌سازی بايد نیز توجه كرد، گفت: داشتن ميراثي ماندگار از نسل، حاضر براي نسل‌هاي آينده مهم است، وظيفه مركز اسناد در مرحله اول جمع‌آوري و حفظ اسناد و در مرحله دوم، خلق آثاري ماندگار براي آيندگان است.

ادامه مطلب...
 
<< ابتدا < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 2 از 34