gototopgototop

همایش ها و نششست ها

معرفی تازه های نشر

دیوان شهاب نیریزی به تصحیح مختار کمیلی منتشر شد. این کتاب به همت بنیاد فارس شناسی به بازار کتاب عرضه شده است. در سخن نخست این کتاب می خوانیم:

 

ادامه مطلب...

اوقات شرعینقشه هواشناسی فارس

نقشه گردشگری فارس

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterکل بازدیدها605247
 75 مهمان حاضر

اهدای عضو اهدای زندگی

مصاحبه مدیر عامل بنیاد فارس شناسی با روزنامه خبر جنوب PDF چاپ نامه الکترونیک
اخبار و رویدادها

مورخ 1395/5/12 مصاحبه مدیر عامل بنیاد فارس شناسی با روزنامه خبر جنوب منتشر گردید. مشروح این مصاحبه به همراه لینک اصلی آن را در زیر می خوانید:

مدیر عامل بنیاد فارس شناسی با بیان این که این بنیاد در حال حاضر انتشار چند کتاب پژوهشی را در دستور کار دارد، از چاپ مجدد مجله "فارس شناخت" تا پایان تابستان جاری خبر داد و گفت : مجموعه مقالات این شماره مجله آماده شده و در مرحله ویراستاری قرار دارد که با انجام مراحل ویراستاری و فنی کار، نهایتا تا تابستان جاری شاهد انتشار شماره جدید مجله فارس شناخت خواهیم بود.

 

منصور طبیعی در گفتگو با خبرنگار "خبر جنوب" با اشاره به این که بنیاد فارس شناسی در حال تدوین و آماده سازی کتاب اخبار فارس می باشد گفت این کتاب جزو آخرین تالیفات مرحوم دکتر صداقت کیش است که پس از اتمام ویراستاری به چاپ خواهد رسید. وی با بیان اینکه همزمان با مراسم رونمایی از کتاب اخبار فارس دیگر آثار مرحوم صداقت کیش نیز معرفی خواهد شد گفت: در حال برنامه ریزی هستیم تا به رغم محدودیت های مالی تا پایان شهریور ماه کار ویراستاری این کتاب به پایان برسدو شاهد چاپ آن باشیم. مدیر عامل بنیاد فارس شناسی از دیگر کتاب های در دست انتشار این بنیاد را کتاب "ضرب المثلهای سیوندی " اعلام کرد و افزود: این کتاب در زمینه گویش های سیوندی است که به همت آقای آزاده  گردآوری شده و یکی از ویژگی های کتاب آن است که به دلیل محلی بودن ، ضرب المثلها به صورت صوتی و در قالب یک لوح فشرده به علاقه مندان عرضه می شود.

طبیعی، "تاریخچه صغاد" را به عنوان دیگ کتاب در دست انتشار بنیاد فارس شناسی عنوان کرد و افزود: این کتاب به بررسی و معرفی آداب و رسوم اهالی صغاد از بخش های آباده می پردازد. به گفته وی، این کار برای نخستین بار توسط آقای شیبانی انجام می شود و کتاب مذکور در مرحله اخذ مجوز قرار دارد.

مدیر عامل بنیاد فارس شناسی همچنین از انجام یک کار پژوهشی در حوزه استهبان شناسی خبر داد و گفت: متونی که در این زمینه آماده شده در مرحله داوری قرار دارد که پس از انجام اصلاحات ، در دستور انتشار قرار می گیرد.

 

طبیعی در بخش دیگری از سخنانش به انتشار مجدد مجله فارس شناخت نیز اشاره کرد و گفت مدت ها پس از اینکه این نشریه لغو امتیاز شده بود ، امتیاز انتشار آن مجدد اخذ شده و شماره آتی آن با موضوع میراث مادی و معنوی فارس تا پایان تابستان چاپ خواهد شد. او گفت که تمام تلاس ما این است که فارس شناخت به یک نشریه علمی تبدیل شود و پس از چاپ چند شماره نسبت به اخذ گرید پژوهشی برای آن اقدام گردد.

اصل مصاحبه مدیر عامل بنیاد فارس شناسی جناب آقای دکتر منصور طبیعی با روزنامه خبر جنوب(مورخ 12/5/ 1395)